Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2011

PEGAS NONWOVENS dokončil vyjednávání o dlouhodobých dodávkách ze svého závodu v Egyptě

LUCEMBURK/ZNOJMO, 20. září 2011 – Společnost PEGAS NONWOVENS (dále jen"PEGAS" nebo "Společnost") oznamuje, že úspěšně dokončila vyjednávání sesvým významným zákazníkem ohledně dlouhodobých dodávek netkané textilieze svého plánovaného výrobního závodu v Egyptě. Dohodnuté podmínkyobchodu nyní projdou standardním procesem podepisování, přičemž finalizacetéto administrativní části se očekává v průběhu následujících dvou měsíců.

Společnost na počátku června oznámila záměr realizace výstavby nového výrobníhozávodu v Egyptě. Definitivní potvrzení realizace investice bylo podmíněno uzavřenímdohody s významným zákazníkem, jenž projevil zájem o dodávky netkané textilie pro svévýrobní závody na Blízkém východě.

„Uzavřením dohody s významným zákazníkem došlo ke splnění důležité podmínky nutnépro finální rozhodnutí o investici. Zajištění prodeje významné části produkce na několiklet dopředu nám poskytuje dostatečnou míru jistoty, že investice bude úspěšná a zároveňnás motivuje v našem záměru výstavby druhé výrobní linky v Egyptě. Na dalších krocíchprojektu nadále intenzivně pracujeme a věříme, že budeme našim akcionářům přinášetpozitivní zprávy ohledně jeho dalšího vývoje,“ sdělil František Řezáč, člen představenstvaspolečnosti PEGAS NONWOVENS SA a generální ředitel PEGAS NONWOVENS Czech s.r.o.

Základní informace o projektu výstavby výrobního závodu v Egyptě

Výrobní závod bude umístěn v průmyslové zóně u města 6th October nedaleko Káhiry.Hodnota investice je v první fázi projektu plánována na cca 55-60 mil. EUR. První linkaby měla mít roční kapacitu zhruba 20 tisíc tun (v závislosti na produktovém portfoliu) auvedení do provozu je předpokládáno v průběhu druhé poloviny roku 2013. V případěpříznivých podmínek na trhu v regionu pak Společnost v letech 2015-2016 předpokládározšíření závodu o druhou výrobní linku, díky které by celková roční kapacita závoduv Egyptě vzrostla na 45-50 tisíc tun.

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2011-09-20-Cairo-contract-CZ pdf 117 kB
Datum zvěřejnění: 20. září 2011

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno