Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2011

PEGAS NONWOVENS oznamuje investici do nového výrobního závodu v severní Africe ve výši 60 milionů EUR

LUCEMBURK / ZNOJMO, 1. června 2011 – Společnost PEGAS NONWOVENS (dálejen "PEGAS" nebo "Společnost") oznamuje záměr realizace výstavby novéhovýrobního závodu v Egyptě. Za tímto účelem byly provedeny kroky k založenínové společnosti PEGAS NONWOVENS EGYPT LLC. Společnost bude mítpočáteční základní kapitál v ekvivalentu 1,7 milionu EUR a bude 100 %vlastněna skupinou PEGAS.

„K založení společnosti dochází na základě úspěšného jednání s významným zákazníkem,jenž projevil zájem o dodávky našich výrobků pro své výrobní závody na Blízkémvýchodu. Od tohoto zákazníka jsme obdrželi předběžný příslib na dlouhodobé dodávkypro jeho závody,“ uvádí František Řezáč, člen představenstva společnosti PEGASNONWOVENS SA a generální ředitel PEGAS NONWOVENS Czech s.r.o. a dodává: „Po pečlivémzhodnocení všech aspektů celého projektu a více než ročním průzkumu podnikatelskéhoprostředí v Egyptě jsme zde nyní založili dceřinou společnost, jejímž prostřednictvímbude tato investice realizována. V současné době vidíme jako nejpravděpodobnějšívariantu umístění závodu v průmyslové zóně u města 6th October nedaleko Káhiry a nynípodnikáme kroky, které povedou ke koupi vhodného pozemku.“

Hodnota investice v Egyptě je v první fázi projektu plánována na cca 55-60 mil. EUR.Definitivní potvrzení realizace investice je podmíněno uzavřením smlouvy se zákazníkem,ke kterému by mělo dojít v průběhu několika příštích měsíců.

„Uzavřením připravované smlouvy by došlo k významnému naplnění plánované výrobníkapacity. Výstavbou egyptského závodu se nám ale také otevírá celá řada novýchpříležitostí na velmi perspektivních trzích severní Afriky, Blízkého východu a Asie,“ říkáFrantišek Řezáč.

PEGAS NONWOVENS plánuje ve střednědobém horizontu v Egyptě výstavbu dvouvýrobních linek. První linka by měla mít kapacitu zhruba 20 tisíc tun (v závislosti naproduktovém portfoliu) a uvedení do provozu je předpokládáno v průběhu druhé polovinyroku 2013. V případě příznivých podmínek na trhu v regionu pak Společnost v letech2015-2016 předpokládá rozšíření závodu o druhou výrobní linku, díky které by celkovákapacita závodu v Egyptě vzrostla na 45-50 tisíc tun.

„Egypt je otevřenou zemí, která vítá zahraniční investice, jež podporují zaměstnanost aekonomický růst země. Zejména po nedávných událostech v naší zemi chceme ukázat,že se vývoj v Egyptě ubírá správným směrem. Jsme rádi, že investice PEGASu v Egyptěpodpoří vzájemnou spolupráci obou zemí a potvrdí, že Egypt je pro zahraniční investorynadále zajímavou lokalitou. Ze své pozice mohu přislíbit maximální podporu tohotoprojektu ze strany vládních představitelů a institucí,“ sdělila egyptská velvyslankyně vČeské republice, paní Amal Mourad.

Projekt společnosti PEGAS NONWOVENS v Egyptě bude veden panem Philippem Ehretem,manažerem s bohatými zkušenostmi v oblasti výroby netkaných textilií a projektovéhořízení. Pan Ehret byl v nedávné minulosti zodpovědný za úspěšnou realizaci výstavbyzávodu na výrobu netkané textilie v Saudské Arábii. „Jsme potěšeni, že jsme pro našizahraniční investici získali právě pana Philippa Ehreta, který je pro tento projekt ideálníkombinací zkušeného manažera, odborníka v oblasti netkaných textilií a zároveň expertase zkušenostmi z obdobného projektu v tomto regionu,“ dodává František Řezáč.

„PEGAS v rámci své strategie dlouhodobě monitoruje investiční příležitosti, které bymohly vést k růstu Společnosti a k její expanzi mimo Českou republiku. ZáměremSpolečnosti je následovat klíčové zákazníky do oblastí, kde hodlají rozšiřovat své výrobníkapacity. Výstavba závodu v Egyptě výborně zapadá do této strategie. Pro PEGAS by tatoinvestice zároveň představovala historický předěl, jenž by společnost posunul z pozicevýznamného evropského výrobce netkané textilie ve společnost s globálnějším polempůsobnosti a se zaměřením na rychle rostoucí rozvojové trhy. Tuto investici vnímámejako první významný krok na cestě k další budoucí mezinárodní expanzi,“ uzavírá František Řezáč.

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2011-06-01-Investment-Egypt-CZ pdf 124 kB
Datum zvěřejnění: 01. červen 2011

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno