Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2011

PEGAS NONWOVENS oznamuje zajištění finančních zdrojů pro realizaci strategie mezinárodní expanze

LUCEMBURK/ZNOJMO, 9. června 2011 – PEGAS NONWOVENS (dále jen "PEGAS"nebo "Společnost") oznamuje, že společnost PEGAS NONWOVENS Czech s.r.o.uzavřela smlouvu na 5letý neamortizovaný klubový úvěr v celkové výši180 milionů Euro („Úvěr“) s Českou spořitelnou a ING Bank. Smlouva o úvěrubyla podepsána dne 8. června 2011.

Úvěr bude použit na financování nových kapitálových investic a refinancování stávajícíhoúvěru, jehož celkový rámec činí 150 milionů Euro a jehož čerpaná část k 31. březnu 2011dosahovala výše 101,7 milionu EUR.

Podmínky Úvěru nevyžadují v jeho průběhu žádné povinné splátky jistiny a umožňují takSpolečnosti vysokou flexibilitu při rozhodování o investicích, výplatách dividendakcionářům či optimalizaci výše dluhu.

Celková úroková sazba se skládá z úrokové sazby EURIBOR a úrokové marže závisejícína aktuálním poměru ukazatele Čistý dluh/EBITDA.

Nové úvěrové financování se skládá z revolvingového úvěru do výše 165 milionů Euroa kontokorentního úvěru do výše 15 milionů Euro.

„Společnost nedávno oznámila investici do nového výrobního závodu v Egyptě, jakožtoprvního kroku v realizaci strategie mezinárodní expanze. I přesto, že PEGAS generujesilné peněžní toky z vlastní provozní činnosti, budou k zamýšleným investicím potřebai cizí zdroje. Jsme proto rádi, že nově uzavřený kontrakt o dlouhodobém financování dáváSpolečnosti dostatečný komfort jak z hlediska výše úvěru, tak z hlediska flexibility přirozhodování o jeho použití a načasování investic,“ uvádí František Řezáč, členpředstavenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA a generální ředitel PEGASNONWOVENS s.r.o.

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2011-06-09-Refinancovani uveru-CZ pdf 117 kB
Datum zvěřejnění: 09. červen 2011

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno