Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2013

PEGAS NONWOVENS reaguje na vývoj bezpečnostní situace v Egyptě

LUCEMBURK/ZNOJMO, 15. srpna 2013 – PEGAS NONWOVENS (dále jen "PEGAS"nebo "Společnost") oznamuje, že z preventivních důvodů pozastavuje zkušebníprovoz své egyptské výrobní linky.

Nadále platí, že bezpečnostní situace ve městě 6th of October, kde je umístěn nový výrobní závod Společnosti, je klidná. Rozhodnutí o pozastavení provozu bylo učiněno z důvodu snahy o zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců.

„Vzhledem k eskalaci napětí v zemi by doprava pracovníků do zaměstnání představovala zbytečné riziko, které nechceme podstupovat. Termín opětovného zprovoznění výrobní linky bude záviset na dalším vývoji egyptské krize. Nezbývá nám než doufat, že se situace v brzké době stabilizuje a že se země vrátí k normálu,“ sdělil František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA.

Výrobní linka je v současnosti v testovacím provozu a proto rozhodnutí o dočasném zastavení jejího provozu nemá významný vliv na předpoklad vyrobených tun v tomto roce. V případě delšího trvání odstávky linky a rizika odložení rozjezdu plného provozu, jenž je plánován v průběhu čtvrtého čtvrtletí tohoto roku, bude PEGAS informovat o dopadech na své hospodářské výsledky.

Společnost v tuto chvíli nemění svůj výhled ukazatele EBITDA (meziroční nárůst o 5-15 %).

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2013-08-15-Cairo-update-CZ pdf 113 kB
Datum zvěřejnění: 16. srpen 2013

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno