Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2013

PEGAS NONWOVENS se i přes současnou politickou situaci v Egyptě plně soustředí na spuštění výrobní linky

LUCEMBURK/ZNOJMO, 4. července 2013 – V souvislosti s vývojem politické situace v Egyptě společnost PEGAS NONWOVENS (dále jen "PEGAS" nebo "Společnost") informuje o aktuálním bezpečnostním stavu ve svém místním výrobním závodě.

„Náš nový výrobní závod v Egyptě, jehož výstavba je nyní ve finální fázi, je umístěn vprůmyslové zóně u města 6th of October, jež leží zhruba 35 kilometrů od Káhiry. V tétolokalitě je situace klidná a závod tedy není v bezprostředním ohrožení. Naši místnízaměstnanci nadále standardně plní pracovní úkoly související se zprovozňováním výrobnílinky a v tuto chvíli nevnímáme ani riziko zpoždění nájezdu linky plánovaného v průběhutohoto čtvrtletí.

Vývoj v Egyptě samozřejmě nadále monitorujeme. Jsme v pravidelném kontaktu s našíambasádou v Káhiře i místními institucemi. Pro případ další eskalace napětí v zemi mámepřipraveno několik scénářů, včetně zajištění zvýšené bezpečnosti výrobní technologie amožné evakuace českých zaměstnanců, kteří v Egyptě nájezd linky řídí. Doufáme však, žese situace brzy uklidní a k podobným krokům tak nebudeme muset přistoupit,“ sdělilFrantišek Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENSSA.

Investice v Egyptě je pojištěna proti riziku zamezení převodu výnosů z investice,vyvlastnění nebo politicky motivovaného násilného poškození u Exportní garanční apojišťovací společnosti.

Základní informace o projektu výstavby výrobního závodu v Egyptě

Výrobní závod je umístěn v průmyslové zóně u města 6th of October nedaleko Káhiry. První linka by měla mít roční kapacitu zhruba 20 tisíc tun (v závislosti na produktovémportfoliu) a uvedení do provozu je předpokládáno v průběhu třetího čtvrtletí roku 2013.V případě příznivých podmínek na trhu v regionu pak Společnost v letech 2015-2016předpokládá rozšíření závodu o druhou výrobní linku, díky které by celková roční kapacitazávodu v Egyptě vzrostla na 45-50 tisíc tun. Společnost PEGAS má zajištěný odbyt provětšinu produkce z výrobního závodu v Egyptě prostřednictvím dohody s významnýmzákazníkem společnosti.

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2013-07-04-Egypt-situation-CZ pdf 68 kB
Datum zvěřejnění: 04. červenec 2013

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno