Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2012

PEGAS NONWOVENS úspěšně pokračuje ve výstavbě nového výrobního závodu v Egyptě

LUCEMBURK/ZNOJMO, 28. února 2012 – Společnost PEGAS NONWOVENS (dálejen "PEGAS" nebo "Společnost") oznamuje, že zahájila stavební práce v rámciprojektu výstavby svého nového výrobního závodu v Egyptě.

Po splnění všech nezbytných podmínek a administrativních náležitostí bylo Společnosti vlednu tohoto roku vydáno stavební povolení. Následně byly zahájeny stavební práce navýrobní a skladové hale. Instalace samotné výrobní technologie se předpokládáv průběhu čtvrtého čtvrtletí tohoto roku.

„Jsme velmi spokojeni s dosavadním průběhem realizace investice. Projekt postupuje dleplánovaného časového harmonogramu a žádné významné změny jsme prozatímnezaznamenali ani oproti původnímu finančnímu rozpočtu. V blízké době začnemes náborem prvních egyptských zaměstnanců a na základě dosavadních zkušeností jsmepřesvědčeni, že náš egyptský závod bude atraktivní příležitostí pro talentované aambiciózní pracovníky. Nadále předpokládáme spuštění linky v druhé polovině příštíhoroku a věříme, že budeme moci i v budoucnu přinášet našim akcionářům o vývojiprojektu pozitivní zprávy,“ sdělil František Řezáč, člen představenstva společnosti PEGASNONWOVENS SA a generální ředitel PEGAS NONWOVENS Czech s.r.o.

Základní informace o projektu výstavby výrobního závodu v Egyptě

Výrobní závod bude umístěn v průmyslové zóně u města 6th October nedaleko Káhiry.Hodnota investice je v první fázi projektu plánována na cca 55-60 mil. EUR. První linkaby měla mít roční kapacitu zhruba 20 tisíc tun (v závislosti na produktovém portfoliu) auvedení do provozu je předpokládáno v průběhu druhé poloviny roku 2013. V případěpříznivých podmínek na trhu v regionu pak Společnost v letech 2015-2016 předpokládározšíření závodu o druhou výrobní linku, díky které by celková roční kapacita závoduv Egyptě vzrostla na 45-50 tisíc tun. Společnost PEGAS má zajištěný odbyt pro většinuprodukce z výrobního závodu v Egyptě prostřednictvím dohody s významnýmzákazníkem společnosti.

Fotografie z výstavby závodu

Základní informace o projektu výstavby výrobního závodu v Egyptě Základní informace o projektu výstavby výrobního závodu v Egyptě

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2012-02-28-Cairo-update-CZ pdf 237 kB
Datum zvěřejnění: 28. únor 2012

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno