Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2011

PEGAS NONWOVENS vybral dodavatele investiční části výrobního závodu v Egyptě

LUCEMBURK/ZNOJMO, 22. září 2011 – Společnost PEGAS NONWOVENS (dále jen"PEGAS" nebo "Společnost") oznamuje, že na základě nedávno zveřejněnéinformace o dokončení vyjednávání s významným zákazníkem o dodávkáchnetkané textilie ze svého výrobního závodu v Egyptě, mohla přistoupitk podpisu smluv s dodavateli investiční části.

Dne 21. září Společnost podepsala smlouvu s dodavatelem výrobní technologie firmouReifenhäuser REICOFIL GmbH & Co. KG. Zároveň byla vybrána společnost PSGInternational a.s. jako generální dodavatel stavební části. Podpis smlouvy se společnostíPSG International a.s. se očekává v průběhu následujících dnů.

„Uvědomujeme si, že historicky první investice PEGASu v zahraničí vyžaduje spoluprácise zkušenými a prověřenými dodavateli investičních celků, a proto jsme jejich výběruvěnovali maximální pozornost. Společnost REICOFIL je našim dlouhodobým partnerem adodavatelem všech doposud instalovaných výrobních linek. Se společností PSGInternational máme dobré zkušenosti z výstavby výrobní haly pro naši nejnovější výrobnílinku v České republice, kterou v této době spouštíme do provozu. Věříme, že výběrprávě těchto společností nám dává záruku úspěšného průběhu realizace celé investice,“sdělil František Řezáč, člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA agenerální ředitel PEGAS NONWOVENS Czech s.r.o.

Základní informace o projektu výstavby výrobního závodu v Egyptě

Výrobní závod bude umístěn v průmyslové zóně u města 6th October nedaleko Káhiry.Hodnota investice je v první fázi projektu plánována na cca 55-60 mil. EUR. První linkaby měla mít roční kapacitu zhruba 20 tisíc tun (v závislosti na produktovém portfoliu) auvedení do provozu je předpokládáno v průběhu druhé poloviny roku 2013. V případěpříznivých podmínek na trhu v regionu pak Společnost v letech 2015-2016 předpokládározšíření závodu o druhou výrobní linku, díky které by celková roční kapacita závoduv Egyptě vzrostla na 45-50 tisíc tun. Společnost PEGAS má zajištěný odbyt pro většinuprodukce z výrobního závodu v Egyptě prostřednictvím dohody s významnýmzákazníkem společnosti.

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2011-09-22-Cairo construction contracts-CZ pdf 119 kB
Datum zvěřejnění: 22. září 2011

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno