Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2013

PEGAS NONWOVENS zahájil první komerční dodávky ze svého egyptského výrobního závodu

LUCEMBURK/ZNOJMO, 16. července 2013 – PEGAS NONWOVENS (dále jen "PEGAS" nebo "Společnost") oznamuje zdárné ukončení procesu oživování egyptské linky a úspěšné zvládnutí kvalifikace prvních materiálů u svých zákazníků.

Výrobní linka je nyní schopná produkovat netkanou textilii v požadované kvalitě a mohlo tedy dojít k realizaci prvních komerčních dodávek. Zároveň probíhá kvalifikace dalších materiálů u zákazníků.

„S potěšením mohu konstatovat, že jsme u některých materiálů úspěšně ukončili náročný kvalifikační proces a mohli tak zahájit první komerční dodávky. Nyní se soustředíme na finální optimalizaci výrobní technologie a kvalifikaci dalších materiálů, abychom zvládli náběhovou křivku komerční výroby. Pevně věříme, že i tato zásadní fáze projektu proběhne dle našich představ a linka začne přispívat k finanční výkonnosti společnosti,“ sdělil František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA.

Zprovozňování egyptské výrobní linky nadále probíhá dle původního harmonogramu. Společnost nemění svůj výhled ukazatele EBITDA (meziroční nárůst o 5-15 %) ani předpoklad vyrobených tun v tomto roce.

Základní informace o projektu výstavby výrobního závodu v Egyptě

Výrobní závod je umístěn v průmyslové zóně u města 6th October nedaleko Káhiry. Prvnílinka by měla mít roční kapacitu zhruba 20 tisíc tun (v závislosti na produktovémportfoliu). V případě příznivých podmínek na trhu v regionu pak Společnost v letech 2015-2016 předpokládá rozšíření závodu o druhou výrobní linku, díky které by celková ročníkapacita závodu v Egyptě vzrostla na 45-50 tisíc tun. Společnost PEGAS má zajištěnýodbyt pro většinu produkce z výrobního závodu v Egyptě prostřednictvím dohodys významným zákazníkem společnosti.

Fotografie egyptského závodu

Fotografie egyptského závodu

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2013-07-16-Cairo-update-CZ pdf 382 kB
Datum zvěřejnění: 17. červenec 2013

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno