Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2013

PEGAS NONWOVENS zahajuje proces oživování výrobní linky v Egyptě

LUCEMBURK/ZNOJMO, 7. února 2013 – Společnost PEGAS NONWOVENS (dále jen"PEGAS" nebo "Společnost") oznamuje dosažení dalších klíčových milníkův rámci projektu výstavby nového výrobního závodu v Egyptě.

Na konci ledna byla úspěšně dokončena hrubá montáž výrobní technologie a došlok připojení závodu do energetické přenosové soustavy. V současné době bylo zahájenooživování samotné výrobní linky.

„Jsme rádi, že jsme v projektu dosáhli dalších důležitých milníků. Připojení závodu doenergetické soustavy bylo nezbytným krokem před zahájením další fáze zprovozňovánílinky, kterou je proces oživování výrobní technologie. Nová výrobní linka samozřejmě nenípouze o technologii, ale také o lidech, kteří ji budou provozovat. V České republice nyníintenzivně školíme dvacet našich egyptských kolegů a s radostí pozorujeme jejichentuziasmus a aktivní snahu o rychlé zvládnutí výrobního procesu. S potěšením mohukonstatovat, že projekt postupuje dle náročného plánovaného časového harmonogramu anadále předpokládáme uvedení linky do provozu ve třetím čtvrtletí tohoto roku,“ sdělilFrantišek Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENSSA.

Základní informace o projektu výstavby výrobního závodu v Egyptě

Výrobní závod je umístěn v průmyslové zóně u města 6th October nedaleko Káhiry. Prvnílinka by měla mít roční kapacitu zhruba 20 tisíc tun (v závislosti na produktovém portfoliu)a uvedení do provozu je předpokládáno v průběhu třetího čtvrtletí roku 2013. V případěpříznivých podmínek na trhu v regionu pak Společnost v letech 2015-2016 předpokládározšíření závodu o druhou výrobní linku, díky které by celková roční kapacita závoduv Egyptě vzrostla na 45-50 tisíc tun. Společnost PEGAS má zajištěný odbyt pro většinuprodukce z výrobního závodu v Egyptě prostřednictvím dohody s významným zákazníkemspolečnosti.

Fotografie z výstavby závodu

221 220 219

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2013-02-07-Cairo-update-CZ pdf 306 kB
Datum zvěřejnění: 07. únor 2013

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno