Tiskové zprávy a úřední oznámení - 2012

PEGAS očekává pro rok 2013 prodej celé výrobní kapacity

LUCEMBURK/ZNOJMO, 31. října 2012 – Společnost PEGAS NONWOVENS (dálejen "PEGAS" nebo "Společnost") reaguje na odhady potenciálních dopadůohledně rozhodnutí společnosti Kimberly-Clark o ukončení prodeje dětskýchplen Huggies ve většině zemí západní a střední Evropy.

Kimberly-Clark patří mezi významné zákazníky společnosti PEGAS a nové informaces velkou pravděpodobností ovlivní objem obchodních vztahů obou společností. Pozitivněvšak lze hodnotit veřejně dostupné informace o zachování výroby ve výrobním závoděspolečnosti Kimberly-Clark umístěném v Jaroměři v České republice.

Rozhodnutí společnosti Kimberly-Clark o ukončení prodeje dětských plen Huggiesv Evropě vyvolalo různé dohady o dopadech na hospodaření Společnosti. Je jisté, že totorozhodnutí ovlivní tržní podíly jednotlivých výrobců hygienických produktů projednorázové použití. PEGAS dodává netkané textilie širokému portfoliu zákazníků a takjako doposud se bude i v následujících měsících snažit poskytovat služby na takovéúrovni, aby byl i nadále preferovaným dodavatelem a pomohl svým zákazníkům k jejichrůstu.

PEGAS tímto oznamuje, že na základě současně známých faktů nepředpokládá sníženíobjemu výroby a prodeje v roce 2013. Aktuální stav jednání se zákazníky ohledněprodeje v roce 2013 nasvědčuje tomu, že stejně jako v předchozích letech by výrobníkapacita Společnosti měla být plně vyprodaná.

Další aktualizaci stavu prodeje na příští rok Společnost poskytne v rámci zveřejněníhospodářských výsledků za třetí čtvrtletí tohoto roku.

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
2012-10-31-PEGAS-confirms-volumes-for-2013-CZ pdf 59 kB
Datum zvěřejnění: 31. říjen 2012

Media Mailing List

* Povinné položky, které musíte vyplnit pro odeslání formuláře.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno