Technologie spunbond

Výroba

Podstata výroby netkané textilie technologií spunbond spočívá v přímém zvlákňování polymerních granulátů na nekonečná vlákna (filamenty), která následně vytváří plošnou netkanou textilii. Odpadá tak pro ostatní textilní útvary charakteristická prvotní výroba vláken a jejich konverze na plošný útvar až v dalším kroku. K výrobě tohoto typu netkaných textilií používáme polypropylen (PP) - mono vlákna,  nebo kombinaci polypropylenu a polyethylenu (PP/PE) - bikomponentní vlákna.

Vlastnosti

  • Rozsah plošných hmotností: mono 10 - 100 g/m2, biko 12 - 80 g/m2
  • Rovnoměrné rozložení vláken v plošné textilii, určující charakteristické hodnoty vlastností, které jsou v podélném a příčném směru v poměru cca 2:1
  • Vysoká konečná pevnost textilního útvaru zapříčiněná vysokou pevností nekonečných vláken (filamentů)
  • Charakteristická jemnost jednotlivých filamentů může být v rozmezí 0,9 - 3,5 Tden

Animace technologie spunbond (260kB, doba stahování 1-5 s)

PFNonwovens Czech s.r.o. úspěšně uplatňuje na trhu kvalitativně nový typ netkané textilie typu S (spunbond) a SMS (spunbond/meltblown/spunbond) tvořenou vícekomponentními syntetickými vlákny - Pegatex®Bico C/S (Core/Sheath, jádro/plášť).

drateny-modelVlákna se skládají většinou ze dvou polymerních matric, kdy každá ze složek propůjčuje vláknu charakteristické vlastnosti. Cílem je využití měkčí polymerní matrice pláště vlákna ke zlepšení užitných vlastností, především omaku a měkkosti. Plášť vlákna může být složen z matrice s nižší teplotou tání. Polymer s nižší teplotou tání a měknutím v plášti může dále působit jako pojivá složka pro snadnější pojení vláken s možnou aktivací horkovzdušným pojením. Tímto typem pojení lze přizpůsobit mechanické vlastnosti "na míru" dle požadavků individuálního zákazníka.

PFNonwovens Czech s.r.o. představila tyto kvalitativně nové produkty technologie spunbond jako jedna z prvních firem na světě.

Animace technologie spunbond Bico (230kB, doba stahování 1-5 s)

tel.: +420 515 262 411
e-mail: info@pfnonwovens.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
Zavřít okno